Terapia blizn

Terapia blizn na czym polega?
Pracując z blizną trzeba poznać ją jak dobrą znajomą, dlatego często na wizycie zobaczysz, że sporo czasu spędzam na palpacji tego obszaru. Ważna jest dla mnie nie tylko wielkość blizny, ale przede wszystkim jakość ruchu tkanek wokół niej, to jak reaguje na bodźce oraz na ile jestem w stanie pracować w głąb jej struktury. 

Z jakimi bliznami pracujemy? 
Zwykle kiedy pytam klientów i blizny, od razu przypominają im się blizny pooperacyjne, jednak czy tylko takie blizny maja znaczenie dla organizmu i tylko z takimi bliznami należy pracować? Skoro zadaje to pytanie, to pewnie domyślasz się już jaka jest odpowiedź 😉 
Oczywiście nie tylko blizny pooperacyjne mogą wywoływać dolegliwości bólowe lub ograniczające zakres ruchu. Każda, nawet najmniejsza blizna może mieć znaczenie dla układu nerwowego. 
Zdarza się, że to właśnie nie największa blizn po cesarskim cięciu stwarza najwięcej problemów, a właśnie mała blizna po upadku na rowerze w dzieciństwie. Może Cię to zaskoczy ale nie zawsze to co najbardziej rozległe sprawia, najwięcej problemów. 

Jakie są rodzaje blizn?